מדריך עשה ואל תעשה רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית הינן תביעות אשר יכולות להיות אחד האירועים המשפיעים ביותר בחייכם. ניהול נכון שלהן יכול להוביל לפיצוי כספי גדול אשר יסייע לכם למול הקשיים בשל הנזק שנגרם וכן לשקם את חייכם לאחר מכן. במאמר זה ניתן טיפים שונים בנוגע למה עליכם לעשות וממה עליכם להימנע בעת הגשת תביעת רשלנות רפואית על מנת להגיע לתוצאות המוצלחות ביותר

מדריך עשה ואל תעשה – תביעת רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית הינן תביעות אשר יכולות להיות אחד האירועים המשפיעים ביותר בחייכם. ניהול נכון שלהן יכול להוביל לפיצוי כספי גדול אשר יסייע לכם למול הקשיים בשל הנזק שנגרם וכן לשקם את חייכם לאחר מכן. מנגד, ניהול שגוי של ההליך יכול להוביל אתכם מול שוקת שבורה ועם נזקים רבים בעקבות הרשלנות של הגורמים הרפואיים אך ללא כל פיצוי.

על מנת לתת לכך מענה, במאמר זה אנו במשרד עורך הדין נוה חגי ניתן טיפים שונים בנוגע למה עליכם לעשות, כיצד בוחרים עורך דין מומלץ לרשלנות רפואית, וממה עליכם להימנע בעת הגשת תביעת רשלנות רפואית על מנת להגיע לתוצאות המוצלחות ביותר.

אז מה צריך לעשות על מנת להצליח בתביעת רשלנות רפואית?

הדבר הראשון אשר עליכם לעשות הוא לתעד כל מידע רלוונטי אשר יסייע לכם בהמשך הדרך. משמעות הדבר היא לשמור את כל המסמכים הרפואיים אשר קיבלתם, לצלם סימנים ונזקים אשר התרחשו וכל דבר אשר יסייע לכם להציג לאחר מכן את האירוע שהתרחש. במידה שישנם עדים, קחו את הפרטים שלהם ותבקשו שיספרו את אשר אירע על כתב. תזכרו ישנו מידע רב אשר יהיה הרבה יותר קשה לשחזר לאחר התרחשות האירוע ולכן חשוב לאסוף את המידע מהר ככל האפשר, דבר חשוב נוסף הוא להכיר את המקרים השונים שהוכרו בעבר כרשלנות רפואית.
כמו כן, חשוב לשמור הוצאות אשר נגרמו בעקבות הנזקים, כמו טיפולים רפואיים נוספים, התאמות לבית בעקבות הנזק וכדומה. קבלות אלו יסייעו לכם להוכחת הפיצוי לו אתם זכאים ויבואו בחשבון בבית המשפט.

בהמשך ישיר לאמור, חשוב בהקשר זה לפעול מהר. אומנם יש לכם 7 שנים מאז התרחשות האירוע על מנת לתבוע, אך ככל שתמהרו לפעול כך יהיה לכם יותר קל לנהל את ההליך ולשקף לבית המשפט את הנזקים שהתרחשו לכם. אל תיקחו את הזמן שלכם, אלא תהיו אקטיביים ופעילים. תפעלו להוצאת אחוזי נכות בביטוח לאומי, תבררו מול גורמים רפואיים מה ההשלכות של הנזקים שנגרמו לכם, או לחלופין תוודאו שעורך הדין אותו לקחתם עושה זאת.

לצד כל אלו, בסופו של דבר, ישנה חשיבות מיוחדת בתביעות אלו לקחת עורך דין מיומן מחד ומצד שני שייתן הכל בעבורכם. עורך דין בתחומי הרשלנות הרפואית צריך להיות מיומן בדיני הנזיקין ולהכיר את הז'רגון הרפואי וכיצד מחד לפעול למול בתי המשפט וכיצד להתמודד מול המערכת הרפואית על מנת שיציעו פשרות טובות במהלך הדרך. ישנם מאפיינים רבים אשר מגיעים לטובת המטופל בתביעות רשלנות רפואית, כמו הוכחת הגורם לנזק אשר לעיתים מוטלת על בית החולים וחובת הרישום וכדומה, אשר על עורך הדין להיות מודע להם.

בתוך כך, חשוב לברר על הצלחות וניסיונו של עורך הדין בתחום הרשלנות הרפואית בטרם לוקחים אותו לייצג אתכם באחד מהאירועים החשובים בחייכם אשר ישפיע על רווחתכם בעתיד לבוא.

ממה כדאי להימנע בעת תביעת רשלנות רפואית?

הדבר החשוב ביותר הוא להיות סבלניים ולא להיות נמהרים, החיפזון בהקשרים אלו מן השטן. הליכים אלו לוקחים זמן, במיוחד אם אתם דוחים פשרות לאורך הדרך. מדובר בהליך משפטי מורכב, ולכן צריך לפעול באופן מהיר כמו שאמרנו בפרק הקודם, אך אל תצפו שההליך יהיה מהיר בצורה דומה.

בנוסף על כך, חשוב להיות אובייקטיבים ולא להיות רגשניים, אל תפעלו מתחושת נקמה אלא תפעלו מתוך רצון לקבל את התוצאה הטובה והמשתלמת ביותר בעבורכם. תבחנו כל הצעת פשרה לגופה, תקשיבו לעורך הדין שלכם ואל תפעלו מתוך רצון לנקום באופן אשר פוגע בכם ומעכב את קבלת הפיצוי ללא כל סיבה.

בהתאם לכך, נוה חגי עורך דין הינו עורך דין מיומן בתביעות רשלנות רפואית, ובעל הצלחה וניסיון בתחום. במידה ואתם מעוניינים בייעוץ משפטי מקצועי בתחום זה אל תהססו לפנות ולקבל הסבר בנוגע למורכבות של הסיטואציה שלכם וכן לטובת ייצוג במידת הצורך בבתי המשפט ולמול הגורמים הרפואיים.

רשלנות רפואית מידע חשוב

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

טלגראס שקיות קנאביס רפואי ללא מרשם