תביעת אובדן כושר עבודה – מדריך עשה ואל תעשה

תביעות אובדן כושר עבודה הינן תביעות של אנשים אשר איבדו את יכולתם לעבוד בשל תאונה או סיבות בריאותיות שונות. במאמר זה תקבלו טיפים שונים בנוגע למה עליכם לעשות וממה עליכם להימנע בעת הגשת תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורכם
תביעת אובדן כושר עבודה – מדריך עשה ואל תעשה עורך דין נוה חגי

תביעות אובדן כושר עבודה הינן תביעות מורכבות. המדובר בתביעות של אנשים אשר רכשו ביטוח, אשר נועד לבטח את עתידם הכלכלי, וזאת במידה ויאבדו את יכולתם לעבוד בשל תאונה או סיבות בריאותיות שונות. יחד עם זאת, ההכרה באובדן כושר העבודה אינו פשוט כלל וכלל.

למעשה, לפי נתוני משרד האוצר, 35% מן התביעות אשר מוגשות לאובדן כושר עבודה נדחות על ידי חברות הביטוח.

על מנת לתת לכך מענה, במאמר זה אנו במשרד עורך הדין נוה חגי ניתן טיפים שונים, בנוגע למה עליכם לעשות וממה עליכם להימנע, בעת הגשת תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה, וזאת על מנת להגיע לתוצאות המוצלחות ביותר.

אז מה צריך לעשות על מנת להצליח בתביעת אובדן כושר עבודה?

אחד הדגשים המשמעותיים אותם צריך לעשות, הוא להבין מהם התנאים למימוש הפוליסה. במרבית הפוליסות, ישנו תנאי של נכות של לפחות 75%.

בהתאם לכך, צריך לפעול על מנת לקבל זאת, גם אם הדבר מורכב בירוקרטית, ודורש ועדות שונות והגשת בקשות שונות.

ביטוח אובדן כושר עבודה הינו ביטוח אשר מבוסס עובדות. בהתאם לכך חשוב לבוא לחברת הביטוח עם עובדות. לצרף חוות דעת של מומחים רפואיים, ורופאים תעסוקתיים, אשר מתמחים במתן חוות דעת בתביעות ביטוח אובדן כשור עבודה.

ומומלץ כאלו, אשר עורך הדין הפנה אתכם אליהם, ואשר אינם מוטים לטובת חברות הביטוח, ובמקביל בעלי שם בתחומם.

חשוב מאוד לנהל במקביל, הליך גם מול ביטוח לאומי והרשויות השונות. וזאת על מנת לוודא שיהיו לכם את כל הנתונים הנדרשים, וחברת הביטוח לא תוכל להתחמק מלשלם את מה שהיא אמורה.

לצד כל אלו, בסופו של דבר, ישנה חשיבות מיוחדת בכל הנוגע לתביעת אובדן כושר עבודה, היא שכירת שירותיו של עורך דין מיומן ובקיא בתביעות ביטוח. על מנת להיות בתחומים אלו, על עורך הדין להיות בקיא בתחומים משיקים של דיני הביטוח, דיני עבודה וכיוצא בזה.

כמו כן, עליו להיות מיומן בייצוג בבתי משפט, וכן בהליכים המקדימים למול ביטוח לאומי, וועדות רפואיות וכיוצא בזה. לכן, חשוב לברר על הצלחות וניסיונו של עורך הדין, וזאת בטרם מבקשים ממנו לייצג אתכם, באחד מהאירועים החשובים בחייכם, אשר ישפיע על רווחתכם בעתיד לבוא.

ממה להימנע בעת תביעת אובדן כושר עבודה?

הדבר החשוב ביותר הוא לא לשקר. חברות הביטוח נוהגות לקחת חברות בלשות פרטיות, אשר עוקבות אחר התובעים, על מנת לזהות חוסר התאמה בין הדיווח הרפואי שלהם למציאות בפועל.

ראיות אשר סותרות את הטענות שלכם, לא רק יובילו לדחיית התביעה שלכם, אלא אף יכולים להוביל לתשלום הוצאותיה המשפטיות של המבטחת. לכן, אל תנסו לרמות. אלא, תדרשו את מה שמגיע לכם בצדק ותלחמו בעבור זה.

נדבך חשוב נוסף הוא, לא להניח שדברים הם כמו שמוצגים, אלא להפוך כל אבן ולבדוק כל אמירה. פעמים רבות הדברים שחברות הביטוח מציגות, אינם מדויקים בלשון המעטה, והם למעשה מהווים פרשנות רחוקה מזו המקובלת לאמור בפועל בפוליסה.

לכן, כל דבר צריך להיבדק, כל מסמך, כל חוזה וכל טענה, וזאת על מנת להבטיח שלא נקבעות "עובדות" לרעתכם אשר אינן עובדות כלל.

בנוסף לכל אלה חשוב, לא להיות מקובעים, אלא לנסות גם להגיע להסכמות ולפשרות במידת הצורך, עם חברת הביטוח. דבר אשר יסייע לכם לקבל את הכסף באופן מהיר יותר.

אין זה אומר שצריך להתפשר על דברים שאינם כדאיים לכם, אבל, צריך לבחון דברים ולא לפסול הצעות מראש ללא בחינה.

בהתאם לכך, משרד עורכי הדין נוה חגי, הינו משרד מיומן בדיני ביטוח בכלל, ובתביעות אובדן כושר עבודה בפרט. במידה ואתם מעוניינים בייעוץ משפטי מקצועי בתחום זה, אל תהססו לפנות אלינו ולקבל הדרכה וייצוג במידת הצורך, כי אנחנו מתמחים בתחום הביטוח, ויודעים כיצד לפעול למול חברות הביטוח בתביעות מסוג זה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?