עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין הוא איש מקצוע שמוסמך לספק שירותיו ייעוץ וליווי משפטי בכל סוגי עסקאות המקרקעין המתקיימות במדינת ישראל.
עורך דין לקניית דירה

עורך דין מקרקעין הוא איש מקצוע שמוסמך לספק שירותיו ייעוץ וליווי משפטי בכל סוגי עסקאות המקרקעין המתקיימות במדינת ישראל. לאור המורכבות הרבה של עסקאות מקרקעין, מעורבות מצד עורך דין מקרקעין נחוצה וחיונית לכל אורך הדרך.

מה זה בעצם מקרקעין? אילו שירותים מספק עורך דין מקרקעין ולמה חשוב להסתייע בליווי משפטי של עורך דין מקרקעין, בכל עסקת נדל"I? אלו הם הנושאים שבהם ניגע במסגרת המאמר הבא.

אילו שירותים מספק עורך דין מקרקעין?

עורך דין מקרקעין אחראי לבדיקת מכלול ההיבטים החוקיים הנוגעים לעסקאות מקרקעין הנמצאות בתהליכי התגבשות.

בשורות הבאות נמנה חלק מן התפקידים של עורך דין מקרקעין ותחומי אחריותו:

סיוע במכירה או בקנייה של דירה יד שנייה

בדיקות מקדמיות של נכסי מקרקעין:

עורך דין מקרקעין מסייע ללקוחותיו לבחון את מצבו של הנכס המיועד לרכישה מבחינה משפטית ולברר מיהם בעליו של נכס הנדל"ן, האם קיים רישום בטאבו המתעד את הבעלות על הנכס, האם למבצעי העסקה יש ייפוי כוח בתוקף לביצועה, וכן הלאה.

בדיקת המצב המשפטי של הנכס:

כאשר בודקים את המצב המשפטי של נכס, הכוונה הינה לבדיקה האם מדובר בנכס ששייך לאדם או גוף מסוים. עורך דין מקרקעין אחראי לגלות אם קיימות בעיות הנוגעות לרישום הנכס ולבעלות עליו, להתריע עליהן מבעוד מועד לרוכשים הפוטנציאליים או למוכרים, וכן להציע פתרונות מתאימים.

בדיקת המצב המשפטי של הנכס:

כאשר בודקים את המצב המשפטי של נכס, הכוונה הינה לבדיקה האם מדובר בנכס ששייך לאדם או גוף מסוים. עורך דין מקרקעין אחראי לגלות אם קיימות בעיות הנוגעות לרישום הנכס ולבעלות עליו, להתריע עליהן מבעוד מועד לרוכשים הפוטנציאליים או למוכרים, וכן להציע פתרונות מתאימים.

סיוע בקניית דירה חדשה מקבלן

במסגרת תהליכי רכישה של דירות חדשות מקבלן, מסייע עורך דין מקרקעין ללקוחותיו לברר סוגיות מפתח הנוגעות לרכישה, ובכללן: מי החברה הקבלנית, האם יש היתר בניה לפרויקט, מהו תאריך המסירה, האם יש לפרויקט ליווי בנקאי, מהן היכולות של החברה של הקבלן, בדיקת רקע כלכלית, מה המחיר הכולל של כל העסקה, איזה הוצאות נוספות יש כשקונים דירת קבלן, פתרונות מימון ועוד.

בדיקת גובה המיסים על מכירת / רכישת הנכס:

במקרים רבים, אנשים שרוכשים או מוכרים נכסי מקרקעין נדרשים לשלם מיסים למדינה. עורך דין מקרקעין מתוקף תפקידו, אחראי ליידע את לקוחותיו בנוגע לתשלומים בהם הם יהיו חייבים במסגרת עסקת הנדל"ן ולסייע להם להעריך את היקף המיסים שידרשו לשלם. ככלל, רוכשי נכסי מקרקעין חייבים בתשלום מס רכישה, בעוד שהמוכרים חייבים בתשלום מס שבח.

הוצאת עסקת המקרקעין אל הפועל:

מטבע הדברים, עורך דין מקרקעין מפקח גם על שלב הוצאת העסקה אל הפועל, ובכללה – וידוא העברת התשלום על הנכס בין הצדדים בעסקה מחד, ורישום הערת אזהרה לטובת הקונים מאידך. עורך דין מקרקעין מסייע גם בקביעת מתווה העסקה ופריסת התשלומים מראש, כדי שאף אחד מן הצדדים בעסקה לא יקופח במסגרתה.

 

על חשיבות הסיוע המשפטי בעסקאות מקרקעין

עורך דין מקרקעין הוא הגורם המקצועי המוסמך ללוות כל עסקת מכר ורכישה של נכסי נדל"ן.
במידה ואתם מעוניינים להבטיח שהעסקה תושלם בהצלחה, תהיה תקפה וחוקית בכל ההיבטים ושזכויותיכם ישמרו בה, עורך דין מקרקעין מנוסה הוא הכתובת עבורכם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

טלגראס שקיות קנאביס רפואי ללא מרשם