עורך דין לתביעת ביטוח

רוב אזרחי ישראל מבוטחים בביטוח כזה או אחר. כיצד לנהוג כשחברת הביטוח מסרבת לשלם את הפוליסה, גם אם עמדנו בכל התנאים? כל התשובות המאמר הבא
עורך דין לתביעת ביטוח עורך דין נוה חגי

רוב אזרחי ישראל מבוטחים בביטוח כזה או אחר – ביטוח בריאות, חיים וסיעודי הם כנראה הנפוצים בביטוחים הפרטיים. אך מה קורה כשחברת הביטוח מסרבת לשלם את הפוליסה, גם אם המבוטח עומד בתנאים? במקרה כזה, יש צורך בעורך דין.

היום שבו צריך לממש תביעת ביטוח הוא לא יום שמישהו מחכה לו. חוץ מהנסיבות שמביאות לצורך לממש את התביעה, רבים מהמבוטחים חוששים מאוד מהאינטראקציה עם חברת הביטוח, וחשש זה לעיתים מוצדק. בנוסף, לא כולם יודעים בדיוק כמה פיצויים מגיעים להם מהביטוח, וגם לא את הנתונים שמראים כי בערך 50% מהתביעות שמגיעות לחברות הביטוח אינן מתקבלות, נתון מכעיס ומדאיג. רבים חושבים שברגע שתביעה נדחית לא ניתן יותר לעשות שום דבר, וכל השנים שבהן שולמו דמי הביטוח היו בזבוז גדול.

אין הדבר נכון! בעזרת עורך דין המתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח, גם תביעה שנדחתה על ידי חברת הביטוח יכולה להתממש.

עורך דין לתביעת ביטוח

מדוע תביעות נדחות

תביעות ביטוח יכולות להידחות מכל מיני סיבות, החל בטפסים שלא מולאו כהלכה לפי חברת הביטוח וכלה בטענה שעברה תקופת ההתיישנות על התביעה. הסיבה הנפוצה ביותר כנראה לדחיית תביעת ביטוח היא טענה מצד חברת הביטוח שהתובע אינו עומד בתנאים של הפוליסה – למשל, שהמבוטח בביטוח בריאות חלה במחלה שלא מכוסה על ידי הביטוח מכיוון שמדובר במצב שהיה קיים טרם תחילת הפוליסה. או שאותו מבוטח אינו עונה להגדרת אדם סיעודי, בתביעת ביטוח סיעודי, ובמקרים אלה יכול להיות קשה עד בלתי אפשרי להתווכח על כך עם חברת הביטוח בעצמכם.

אבל משרד עורכי דין תביעות נגד חברות ביטוח או עורך דין למיצוי זכויות רפואיות הם בעלי כלים רבים הרבה יותר במקרים כאלו.

מה יכול עורך דין לעשות כדי לעזור לנו

ראשית כל, לעורכי דין מומחים לתביעות ביטוח יש אוצר ידע רחב בנושאי ההתמחות שלהם, והם מכירים כנראה תביעות הדומות מאוד או אפילו זהות לשלכם. למשל, עורך דין לתביעות ביטוח לאומי עסק כנראה בעשרות או אף מאות תביעות דומות, ויש לו היכרות עמוקה עם מערכות הביטוח הלאומי וכיצד להתמודד איתן.

נוסף על כך, עורכי דין שמתמחים בתביעות ביטוח, לדוגמה תביעות ביטוח במסגרת העבודה שגרמה לאותו מבוטח לאובדן כושר עבודה, לרוב מכירים גורמים העובדים בתוך חברות הביטוח, ולפעמים היכרות זו יכולה לייתר את הצורך בתביעה של ממש – עורך הדין פשוט יכול לדבר עם האנשים הנכונים, ותביעה שנדחתה יכולה להיות מאושרת מחדש ללא מאמץ נוסף.

עורך דין המתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח – זה שווה לכם

רבים חוששים מהעלות של שכירת עורך דין לתביעת הביטוח שלהם, ויש אף המאמינים שעלות זו יכולה אפילו לעלות על הסכום מתשלום הפוליסה. חשש זה אינו מבוסס – היות שעורכי דין בתחום הביטוח לרוב עובדים על פי עמלה, כך שגובה שכר הטרחה שלהם ייקבע בעיקר על פי גובה הפיצויים שיוכלו לזכות עבורכם.

בנוסף, הנתונים מראים ששכירת עורך דין או משרד עורכי דין בתביעות נגד חברות ביטוח מעלה את הסיכויים שתביעה שנדחתה בעבר תתקבל – וכ-80% מהתביעות שנדחו, מאושרות אחרי התערבות של עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח.

תנו למומחה לעבוד בשבילכם, השתמשו בעורך דין לתביעות ביטוח.         

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?